Pokazy fizyczne dla uczestników Roku Zerowego

W dniu 29 września 2023 r. w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców Sekcja Zespół ds. Olimpiad zorganizowała pokaz doświadczeń fizycznych „Science Show – Co się dzieje w temperaturze -200°C”.

Do udziału w spotkaniu, które odbyło się na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH zaproszeni zostali uczniowie szkół uczestniczących w Kursach Roku Zerowego w ramach podpisanego przez Szkołę Porozumienia o współpracy z AGH.

Podczas pokazów uczestnicy mogli sprawdzić, czy ogień jest gorący, czy temperatura -200°C  naprawdę chłodzi.
Znaleźli odpowiedź na pytania czy czajnik może gwizdać bez wrzątku, czy można wbić gwóźdź przy użyciu banana, napompować balon bez wydychania powietrza z płuc i czy hibernacja człowieka ma sens.

Serdecznie zapraszamy szkoły chcące prowadzić zajęcia Roku Zerowego do kontaktu: rokzerowy@agh.edu.pl