Współpraca Uczelni ze Szkołami Średnimi

Zapraszamy Szkoły Średnie z całej Polski do udziału w 19 edycji Kursów Dokształcających Rok Zerowy. Nasza inicjatywa to przedsięwzięcie, które nie tylko podnosi jakość nauczania, ale także przyczynia się do tworzenia lepszej przyszłości dla uczniów.

Zaproszenie do udziału w tym unikatowym programie kierujemy do dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli matematyki, fizyki, chemii, geografii oraz uczniów. W ciągu 18 edycji akcji Rok Zerowy udało nam się dotrzeć do szkół w różnych regionach Polski. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, tworzymy partnerstwa z placówkami oświatowymi oraz dążymy do udoskonalenia jakości kształcenia.

Kursy Dokształcające Rok Zerowy to projekt oparty na współpracy. Doświadczeni pracownicy Uczelni oraz eksperci z dziedzin matematyki, fizyki, chemii oraz geografii przygotowali na rok akademicki 2023/2024 atrakcyjne zajęcia.

Oferujemy:

• wsparcie merytoryczne nauczycieli w szkołach,
  • materiały dydaktyczne,
  • 2 godziny pokazów lub wykładów prowadzonych przez pracowników Uczelni w  Szkołach dla każdej grupy kursowej,
  • zaproszenie na wycieczkę na AGH, gdzie odbędą się pokazy i wykłady.

Zajęcia dostosowane są do potrzeb uczniów szkół średnich i pozwalają na praktyczne zrozumienie matematyki, fizyki, chemii i geografii, prezentują trudne pojęcia w sposób zrozumiały i przystępny dla uczniów. Wycieczki zaś to doskonała okazja, aby uczniowie mogli zobaczyć, jak działa uczelnia wyższa i poczuć jej atmosferę.

Jeśli Wasza Szkoła jeszcze nie współpracuje z Akademią Górniczo-Hutniczą, to serdecznie zachęcamy do zawarcia stosownego Porozumienia o współpracy, które przyniesie wiele korzyści, m.in. dostęp do naszych zasobów na platformie e- learningowej, eksperckiej wiedzy oraz możliwość udziału w Kursach Roku Zerowego.

Dla Uczelni jest to okazja do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, dla szkół średnich to szansa na zdobycie nowych doświadczeń, spotkań nauczycieli z różnych szkół podczas Konferencji Dydaktycznej organizowanej każdego roku w trakcie Święta Nauk Ścisłych w AGH – Dni prof. Antoniego Hoborskiego i dostęp do naszych materiałów i platform. Dla uczniów to możliwość rozwoju zainteresowań naukowych i przygotowanie do przyszłych wyzwań.

Doskonałym sprawdzianem wiedzy zdobytej przez uczniów w ramach akcji Rok Zerowy jest Ogólnopolska Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH. Laureaci stopnia centralnego przyjmowani będą na pierwszy rok studiów w AGH z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego na podstawie wyniku z egzaminu maturalnego, a to stanowi solidne fundamenty dla przyszłych studiów.

Rozumiemy, że każda Szkoła ma swoje unikalne potrzeby i cele edukacyjne. Dlatego też nasza oferta może być dostosowana do specyficznych wymagań i preferencji placówki.

Aby dowiedzieć się więcej i dołączyć do Kursów Roku Zerowego zapraszamy do zapoznania się z Informacjami Organizacyjnymi na stronie Roku Zerowego oraz nawiązania kontaktu z Sekcją ds. Olimpiad.

Mamy nadzieje, że wspólne działania uczynią edukację uczniów jeszcze lepszą.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!